Tek Çizgi İle Harikalar Yaratan 5 Sanatçı ve Eserleri

Tek Çizgi İle Harikalar Yaratan 5 Sanatçı ve Eserleri

one line art

Kimileri bu akıma tek çizgi sanatı, kimileri ise minimalist çizim diyor. Ancak ismi ne olursa olsun, elinizi çizim yaptığınız zeminden kaldırmadan ve tamamen akışın büyüsüyle yapılan bu çizimler hayal gücünü ve estetik duyguları fazlasıyla harekete geçiriyor.

İşte Hoagard tasarımlarına da ilham veren, tek çizgi tekniği ile yapılmış 5 muhteşem eser.

1- Berlin ile Paris arasında mekik dokuyan ve eserlerini DFT imzasıyla sergileyen Differantly’nin bu metropol tasviri, kalemi zeminden hiç ayırmadan yapılmış ve içinde onlarca farklı imge görmek mümkün.


2- Paris’te yaşayan Fransız illüstrasyon sanatçısı Frederic Forest’ın "self-love" temalı bu eseri Vogue dergisinin Avustralya edisyonunda kullanılmış. Sanatçı ayrıca Chanel, Lancome, Rains ve Kinfolk Magazine gibi markalar için de minimalist çizimler yapıyor.

frederic forest
3- Moda eğitimi alan ve freelance illüstratör olarak Instagram’da oldukça popüler olan Julia Hariri’nin elinden çıkan en popüler eserlerden biri de bu. Sanatçının özgüveni, dengelenmiş bir zihni ve empatiyi resmettiği bu çizim tablo ve çanta üzeri baskısı olarak kullanılmanın yanı sıra dövme deseni olarak da sıkça tercih ediliyor.

julia hariri4- Los Angeles’lı bir ressam olan Kim Rose, birçok farklı tekniğin yanında tek çizgi tekniğiyle de çizimler yapıyor. Pek çok sosyal ağda anonim olarak dolaşan bu çizim gibi birçok eseri olan Kim Rose, eserlerinin satışından gelen paranın bir kısmını Meksika’daki dezavantajlı çocuklara fon sağlamak için kullanıyor.

kim rose

5- Avusturya’nın Viyana kentinde yaşayan ve aynı zamanda kendi dalında bir Instagram fenomeni olan Flowsofly hem illüstrasyon hem de bir dövme sanatçısı. İnsan bedenini ve erotizmi konu alan çizimleriyle ünlü olan Flowsofly’nin bu çalışması sanatçının en iyi bilinen vitrin işlerinden biri.

flowsoftly


Yorum Yaz

Yorumlarınız onaylandıktan sonra paylaşılmaktadır.

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.