Sık Seyahat Edenler İçin Seyahat Temalı Oda Oluşturma Tüyoları!

Sık Seyahat Edenler İçin Seyahat Temalı Oda Oluşturma Tüyoları!

Seyahat tutkusu öyle bir şeydir ki, bu tutku kanına bir karıştı mı artık hayatın boyunca bulduğun her fırsatta yeni yerler ve yeni renkler keşfetmek için bir şekilde yola düşersin. Yeni yerler, yeni kültürler ve normalde karşılaşamayacağın kadar renkli insanlarla tanıştıkça da zamanla bunun bir yaşam tarzına dönüştüğünü fark edersin. İşte insanı dönüştüren ve derinleştiren bu tutkuyu yaşam alanlarına da yansıtan bir seyahat temalı oda dekorasyonu oluşturmanın yolları:

Harita figürleri kullanın

Seyahat temalı bir oda tasarlarken akla gelen ilk dekorasyon ipucu, odanın bir duvarını dev bir dünya haritası ile süslemektir. Ancak poster formatındaki klasik bir dünya haritası yerine, haritanın modern ve minimal yorumları ile tasarlanmış metal aksesuarlar tercih etmek odayı hem daha stil sahibi hem de daha ferah göstermeye yardımcı olabilir.

Hoagard World Map Circle Metal Deco

Gallery wall’lar oluşturun

Son yılların en çok tercih edilen dekorasyon fikirleri arasında olan gallery wall uygulamaları, hem İskandinav stili dekorasyona çok yakışıyor hem de efsane film "The Big Lebowski" filminden anımsayacağımız o ünlü replikteki gibi “odayı dolu gösteriyor”.

Mekana anında sıcaklık ve samimiyet duygusu katan gallery wall uygulamasını seyahat fotoğraflarınızı sergilemek için kullanabileceğiniz gibi içine, çektiğiniz fotoğrafları yerleştirdiğiniz bu çerçeveleri daha büyük bir seyahat temalı duvar dekorunu odak noktası yaparak da yerleştirebilirsiniz.

Kolajlar yapın

Seyahat fotoğrafları çekmek konusunda iddialıysanız ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız bu dekorasyon ipucu tam size göre! Büyük ebatlarda kolajlayarak duvar panosu haline getireceğiniz seyahat resimlerinizle tüm duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Hele de bu panoları tematik olarak sınıflandırırsanız sonuç daha da şık olacaktır.

Sk Seyahat Edenler çin Seyahat Temal Oda Oluturma Tüyolar!

Yerel aksesuarlardan faydalanın

Ziyaret ettiğiniz ülkelerden mutlaka yerel dekoratif objeler satın alın ve bu benzersiz objeleri evinizi dekore ederken kullanın. Kimselerde göremeyeceğiniz bu tip objeleri satın almak için turistik hediyelik eşya dükkanlarından ziyade yerel pazarları, bit pazarlarını ve şehrin arka sokaklarında yer alan lokal antika dükkanlarını dolaşın.

Sk Seyahat Edenler çin Seyahat Temal Oda Oluturma Tüyolar!

Yerküreleri dönüştürün

Okul yıllarımızda, coğrafya derslerinde kullandığımız dönen yerküreleri hepiniz hatırlarsınız. İşte bu yerküreleri yaratıcı dokunuşlarla son derece cool dekoratif objelere dönüştürmek mümkün. Özellikle içlerine led lambalar yerleştirerek ve dilediğiniz gibi boyayarak şahane birer avizeye dönüşen bu küreler, seyahat temalı oda dekorasyonu için harika olabilir.

Sk Seyahat Edenler çin Seyahat Temal Oda Oluturma Tüyolar!

Bir anı köşesi oluşturun

Sık seyahat eden birinin evinde en çok bulunan objelerden biri de hiç kuşkusuz şehir ve ülke magnetleridir. Ancak bu magnetleri herkesin yaptığı şekilde buzdolabının üzerinde sergilemek yerine odanızın duvarına asacağınız metal bir plaka üzerine yerleştirerek, seyahat anıları ile dolu orijinal bir duvar panosu elde edebilirsiniz.

Sk Seyahat Edenler çin Seyahat Temal Oda Oluturma Tüyolar!


Yorum Yaz

Yorumlarınız onaylandıktan sonra paylaşılmaktadır.

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.