Malcolm & Marie: Yaşandı Bitti Saygılıca

Malcolm & Marie: Yaşandı Bitti Saygılıca

Uzun zamandır beklenen, yeni nesil oyunculardan Zendaya ve John David Washinton’ın oynadığı Malcolm & Marie, Netflix’te yayınlandı. Filmin yönetmeni yine Zendaya’nın başrollerinden olduğu Euphoria dizisinin yönetmeni Sam Levinson. Tek mekanda, 2 oyuncu ile ve siyah beyaz çekilen film, çiftin Malcolm’un yeni filminin galasından eve dönmeleri ile başlayıp, ilişkilerinin derinlerine inen 1 saatlik 46 dakikalık bir tartışma aslında. Filmin ilk dakikalarında sizi 1930’larda çekilmiş o eski Holywood filmleri havası sarıyor. Kıyafetleri, müzikler ve siyah-beyaz çekimden, bu atmosferi hemen hissedeceksiniz.

malcolm marie

Herkes oyuncuların arasındaki yaş farkını konuşmuş ancak ben bunun Holywood’daki yönetmen-genç manken ilişkileri için iyi bir ayna olduğunu düşünüyorum. Çoğu insan önyargıyla, bu ilişkilerin derin olmadığını, paraları sayesinde genç ve güzel kızlarla beraber olabildikleri için yönetmenlerin egolarını tatmin ettiklerini düşünür. Bu film her ilişkinin kendi içinde bambaşka bir hikaye olduğunu bize gösteriyor. Filmdeki çift gerçekten birbirini seviyor ancak Marie’nin değersiz hissetmesi, fitili ateşleyen nokta. Her iki tarafında haklı olduğu yerler var, bu yüzden bir taraf seçmek zor.

malcolm and marie

Filmin konusunu akıcılığı ve çekim tekniğiyle çok uyumlu buldum. Diyaloglar sizi çok sarsmıyor, birçok kişinin “bu geceden onlarca kez yaşadım” diyeceği bir film, ki böyle olması da filmi sevmemizin sebeplerinden biri. İnsanlar kendi hikayelerine benzer hikayeleri severler.

Çekimlerinden beri çok beklenti yaratılan filmleri, nasılmış bakalım diyip, beklentinizi normal seviyede tutarak izlemenizde fayda var. Malcolm & Marie de böyle bir filmdi açıkçası. Hem kırıcı, hem saygılı, aşk mı bağımlılık mı bilinmez, öylece izlendi geçti.

Azra Boz


Yorum Yaz

Yorumlarınız onaylandıktan sonra paylaşılmaktadır.

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.