Evde Bir Orman Havası: Urban Jungle Trendi

Evde Bir Orman Havası: Urban Jungle Trendi

En son 90’lı yıllarda her evde gördüğümüz büyük yapraklı ev bitkileri, sarmaşıklar ve çeşit çeşit bodur ağaçlar son birkaç yıldır modern evlerin vazgeçilmezi haline geldi. Hatta bu ev bitkileri artık öylesine "cömert" şekilde kullanılıyor ki yeni nesil evlerde ufak çaplı bir orman yaratmak pek bir moda olmuş durumda. Siz de dünyada Urban Jungle olarak bilinen bu trendi evinizi taşımak isterseniz sizin için derlediğimiz birbirinden yaratıcı bitkilerle dekorasyon fikirlerini uygulayabilirsiniz!

giraffe metal deco

Sarkan bitkiler

Özellikle kedili evlerde ev bitkileri bulundurmak pek de kolay değildir. Çünkü meraklı karakterleri ile ünlü patili dostlarımız ev bitkilerine hiç rahat vermezler! Özellikle böyle evler için son derece kullanışlı olan sarkan saksılar, hem çok dekoratif hem de kullanışlıdır. Son yıllarda yeniden yükselişe geçen makrome trendini uygulayarak kendi sarkan saksılarınızı tasarlayabileceğiniz gibi, ev dekorasyonunuza uygun sarkan saksılar satın alarak da urban jungle trendinin hakkını verebilirsiniz.

sarkıt

Yaratıcı duvar bahçeleri

Malumunuz Hoagard olarak boş duvarları birbirinden yaratıcı duvar panosu ve duvar dekoru tasarımları ile doldurmayı çok seviyoruz! Ancak en az bu stil sahibi duvar panoları kadar sevdiğimiz bir duvar süsü daha var: Yaratıcı duvar bahçeleri! Bilhassa eski palet ve bildiğimiz basit ahşap çıtalarla oluşturulmuş rustik görünümlü duvar bahçelerini uygulamak hem basit hem de oldukça hesaplı. Bu yaratıcı ev dekorasyon fikrini irili ufaklı her türlü ev bitkisi ile uygulayabilirsiniz.

bitki rafları

Merdivenli urban jungle tasarımları

Yine geri dönüşümün ön planda olduğu bir urban jungle fikri olan merdivenli bitki standı, özellikle salon dekorasyonu için farklı bir fikir arayanlar için ideal. Bu fikri evinize taşımak için yapmanız gereken çok basit: Evde kıyıda köşede kalmış ahşap bir merdiven varsa onu kullanabilir yoksa da en yakın nalburdan basit bir ahşap merdiven edinebilirsiniz. Boyasız ve verniksiz haliyle çok daha doğal görünen bu basit merdivenlerin basamaklarına aynı renkte ahşap plakalar yerleştirerek bitkilerin daha sağlam durmasını sağlayabilirsiniz.

Evde Bir Orman Havas: Urban Jungle Trendi

Yeşil kütüphane

Eğer evde ihtiyaç fazlası bir kütüphane üniteniz varsa bununla ne yapmanız gerektiğini artık çok iyi biliyorsunuz! Genelde dekoratif obje  ve ıvır zıvırla doldurulan boş kütüphane ünitelerini çeşit çeşit ev bitkileri ile doldurarak evin her köşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle İsveç sarmaşığı; aşk merdiveni ve lipstick plant olarak bilinen tropik bitki oluşturacağınız yeşil kütüphaneye çok ama çok yakışır.

yeşil kütüphane

Evde yağmur ormanları havası

Geldik bu yılın en gözde dekorasyon trendleri arasında yer alan ve evde tropik rüzgarlar estiren urban jungle trendinin en yaygın uygulanış şekline…Siz de özellikle salonda veya yatak odanızda havayı temizleyen bitkiler kullanmayı tercih edenlerdenseniz tercihinizi monstera, muz ağacı, pachira ve domestik palmiye gibi seçeneklerden yana kullanabilirsiniz. Işık alma sorunu olmayan her odada rahatlıkla büyüyebilen bu bitkiler hem evde tropik bir hava estirmeye hem de hava kalitesini yükseltmeye yardımcı olur.

evde orman havası


Yorum Yaz

Yorumlarınız onaylandıktan sonra paylaşılmaktadır.

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.