Ev Taşıyacakların ve Yenileyeceklerin Dikkatine: 2019'un En Havalı Duvar Renkleri

Ev Taşıyacakların ve Yenileyeceklerin Dikkatine: 2019'un En Havalı Duvar Renkleri

Birçoklarımız için ilkbahar ve yaz demek, taşınmak; yeni bir düzen kurmak ya da mevcut yaşam alanında tazeleyici değişiklikler yapmak demek! Siz de bulutların ardından parlayan güneşi gördükçe yenilik ateşi ile yanıp tutuşuyorsanız evde değişime duvarlardan başlayabilirsiniz. İşte dünyaca ünlü tasarımcıların tavsiye ettiği, 2019’un en havalı ve en kullanışlı duvar renkleri.

Griye çalan maviler
Özellikle minimalist dekorasyona meraklıysanız ve duvarlarda öyle çok da patlamayan nötr renkler kullanmayı seviyorsanız bu tarz duvar renkleri sizi çok mutlu edebilir. İçinde neredeyse eşit oranda gri ve mavi bulunduran bu tonlar, içerdiği gri ile dinlendirici; mavi renkle ise derinlik vaat eden bir etkiye sahip. Gri, bej ve beyaz mobilyalarla şahane bir görünüm oluşturan bu rengi özellikle salon ve antrenizde kullanabilirsiniz.

Modası hiç geçmeyen beyazlar
İskandinav stili dekorasyon deyince akla hemen bembeyaz duvarlar ve bu duvarları süsleyen gallery wall tasarımları gelir. Siz de İskandinav stilinden vazgeçmeyenlerdenseniz haberler iyi: Çünkü süt beyaz ve kırık beyaz gibi klasik beyaz tonları 2019’da da gündemden düşmeyen dekorasyon trendleri arasında! Boyandığı her duvarı şahane bir arka plan haline getiren bu klasik beyaz renkleri, tarzınızı yansıtan metal deco duvar aksesuarları ya da modern illüstrasyonlarla kombinleyebilirsiniz.


Koyu ve dinginleştirici yeşiller
Koyu duvar boyaları mekanı kasvetli gösterir diyenler, bizce bu yeşil tonlarına bakıp fikirlerini bir daha gözden geçirsinler. Çünkü bildiğimiz petrol yeşili ve zümrüt yeşili gibi tonların daha pastel ve gri ile karışmış halleri bu sene ortalığı kasıp kavuracak! Özellikle bol ışık alan odalara ve geniş yatak odalarına şahane giden bu tarz sahibi yeşilleri Hoagard olarak çok ama çok beğeniyoruz!


Pastel ötesi pembeler
Pudra pembesi, millenial pink ve türevi pembeler zaten birkaç senedir oldukça revaçta. Ancak “blush” adı verilen yeni nesil pembeler, pembe duvar rengini kız çocuğu işi bulanların bile gönüllerini fethedecek kadar etkili. Evin her köşesine çok yakışan bu yumuşacık duvar rengini ayna veya aynalı çerçevelerle birleştirerek art deco stiline ince bir selam çakmak da mümkün.


Tarçın ve toprak tonları
Soluk ve depresif çağrışımlarından ötürü kahve ve toprak tonları duvarlarda pek kullanılan tonlar değildir. Ancak Pantone’nin renk kataloglarına giren yeni nesil sütlü kahve, sıcak çikolata ve tarçın gibi tonlar duvarlarda, tüm önyargıları silip götürecek kadar iyi sonuçlar veriyor. Modern ahşap dekor ürünleri ile şahane görünen bu renk tonları, çalışma odaları ve oturma odaları için ideal.


Yorum Yaz

Yorumlarınız onaylandıktan sonra paylaşılmaktadır.

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.